in ,

НАЈУБАВИТЕ ЛЕТНИ MAKEUP ИЗГЛЕДИ – ПРОЗРАЧНА КОЖА, ИСТАКНАТИ ЈАБОЛКНИЦИ И НЕЖНИ УСНИ

Ова лето е во знакот на нежните усни во розови нијанси, кожата која изгледа блескаво и свежо и минимална шминка на очите

Доколку во текот на зимскиот период преферираме да носиме темни нијанси на кармини, малку појака шминка на очите, и истакнати контури, летото е сосема спротивно. Ова лето е во знакот на блескавата кожа која изгледа здраво и природно без употреба на мат и премногу покривни пудри. Акцентот се става на јаболкнците така што користиме руменило во крем текстура кој дава благо исончан изглед и сјајни усни во нијанси на нивната природна боја.

За повеќе кликнете на наредниот линк: НАЈУБАВИТЕ ЛЕТНИ MAKEUP ИЗГЛЕДИ

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 АВГУСТ 2020 ГОДИНА

Тамара се породи на плажа, а не ни знаела дека е бремена