(ФОТО) ВОЈВОТКАТА КЕЈТ ШАРМАНТНА НА КРАЛСКА ДОЛЖНОСТ ВО БЕЛ ФУСТАН КОЈ ГО НОСЕШЕ И ПРЕТХОДНО


Кејт Мидлтон во најубавиот летен стајлинг кој ќе ги воодушеви сите дами

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон пружи поддршка донирајќи сретства на т.н. Банка за бебиња каде што луѓето донираат сретства во вид на храна, облека и играчки за загрозените фамилии.

За оваа посета таа избра бел фустан со миди должина на закопчување од брендот Suzannah London чија цена изнесува 1850 фунти, кој минатата година прв пат го носеше на Вимболдон.

За повеќе кликнете на наредниот линк: (ФОТО) ВОЈВОТКАТА КЕЈТ

Извор: srekja.mk/

Previous СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 АВГУСТ 2020 ГОДИНА
Next Семејството на починатиот лидер на „Нови фосили“, Рајко Дујмиќ, реши да ги донира неговите органи

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published.