СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 АВГУСТ 2020 ГОДИНА


Биковите денес ќе ги надминат сите препреки, Раковите ќе бидат поканети на забава, а кај Лавовите здравствената состојба на некој близок ќе биде подобрена..

ОВЕН
Денес ќе бидете преокупирани со работа, вашата мудрост ќе направи да ја донесете вистинската одлука во некоја проблематична ситуација. Вашата креативност ќе ви помогне при преуредувањето на домот или канцеларијата, ќе направите инвестиција која ќе се исплати.

БИК
Денес ќе бидете благословени од месечината, ќе ги надминете сите препреки и ќе уживате во вашиот успех. Вашиот социјален круг ќе се зголеми.

БЛИЗНАЦИ
Денес можно е да искусите здравствени проблеми предизвикани од стрес и несоница. Ви претстои кратко деловно патување. Одмарајте и посветете си време на себеси.

РАК
Денес ќе планирате поправки во домот, внимавајте затоа што преголемиот ангажман кој ќе си го зададете може да ве измори. Ви претстојат романтични мигови со партнерот. Наскоро ќе бидете поканети на забава.

ЛАВ
Денес ќе се чувствувате радосно и исполнето. Здравствената состојба на некој ваш член од семејството ќе биде подобрена. Парите кои сега ќе ги инвестирате во некоја работа, во иднина ќе ви се исплатат двојно. Оние кои се во потрага по работа ќе пронајдат со помош на некој близок роднина или пријател.

ДЕВИЦА
Денес Девиците ќе бидат особено кративни. Во главата ќе им се вртат неколку нови проекти и ќе бидат нестрпливи да го започнат секој од нив. Вдишете длабоко и започнете полека, не можете се да завршите одеднаш.

ВАГА
Денес Вагите ќе чувствуваат нетрпеливост. Ќе направите некои смешни грешки поради кои ќе се чувствувате непријатно. Со мала помош од некој близок пријател или колега ќе ја надмините проблематичната ситуација.

ШКОРПИЈА
Шкорпиите денес ги очекуваат добри вести кои ќе им ги сподели некој од потесното семејство. Ви претстои понуда за партнерство која не смеете да ја одбиете. На љубовен план ве очекуваат бурни доживувања.

СТРЕЛЕЦ
Денес внимавајте кога се во прашање финансиите. Можно е да се впуштите во нерационални трошоци. Вашата искреност и отвореност може да наруши некоја врска со некој сакан, размислете два пати пред да изговорите нешто.

ЈАРЕЦ
Јарците денес ги очекува среќен и мирен ден. Ќе работите ефективно на вашиот професионален живот, вашите колеги ќе соработуваат одлично со вас. Ќе донесете важни одлуки во врска со бизнисот. Ви претстојат пријатни мигови со саканите.

ВОДОЛИЈА
Денес ќе сакате да се оддалечите од вашите одговорности и да правите бескорисни нешта. Држете го окото будно на вашите соперници. Внимателно читајте ги документите пред да потпишете нешто.

РИБИ
Денес ви претстојат промени во приватниот и професионалниот живот поради некоја личност која ќе ја запознаете, ќе бидете воодушевени. Ќе сакате да заминете на кратко патување, најдобар избор би бил некое планинско место.

Извор: srekja.mk

Previous ЗА БРЗ РАСТ И ГУСТИНА НА КОСАТА – ДОДАДЕТЕ ЕДНА КАПКА ОД ОВА МАСЛО ВО ВАШИОТ ШАМПОН
Next Овој господин со големо срце и го разубави денот на македонската дива Калиопи (видео)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published.