СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА АВГУСТ 2020 ГОДИНА


Што ги очекува хороскопските знаци на деловен и љубовен план во месец Август

ОВЕН
Овој месец ве очекуваат промени на емотивен план кога е во прашање нешто кое што одамна сте го посакувале. Немојте неодлучноста да ви го одвлекува вниманието, она што сега ви е најпоребно е бистри мисли. Можно е некое пријателство да заврши, но среќата во вашиот дом ќе ве исполнува. Внимавајте да стресот, на љубовен план ве очекува доста поволен период.

БИК
Овој месец можно е да донесете одлука да го промените работното место или да се насочите себеси кон некојнов план. Промените се неопходни, немојте да им се спротивставувате. Стресот и несоницата можат да ви влијаат во вашето секојдневно функционирање. Започнувајте ги работите една по една. Потпрете се на вашите блиски. Направете место за романса и задоволство.

БЛИЗНАЦИ
Овој месец вашиот мозок ќе биде преполна со идеи кој ќе ве одведат до остварување на доста важен план во вашиот живот, но исто така ќе морате да пронајдете начин да си ги смирите нервите. Разговарајте со другите за вашите чувства, немојте да собирате се во себе. Потребен ви е одмор. На финансиските план ќе стоите одлично.

РАК
Неочекуван финансиски проблем ќе ве вознемири на почетокот на месецот. Немојте да ве обесхрабрува тоа затоа што во текот на средината, сите полиња во вашиот живот ќе се подобрат. Време е да се ставите себеси како приоритет и да престанете да мислите прво на туѓото задоволство.

ЛАВ
Овој месец можна е разделба со партнерот поради вашите различности, насочете се кон иднината и вашите цели. Верувајте им на вашите инстинкти. Останете оптимистично настроени и отворени кон нови можности. Ќе ги запознаете вистинските луѓе кои се потребни да бидат во вашиот живот. На финансиски план ви претстои добар период.

ДЕВИЦА
Овој месец потребно е да пронајдете нов иновативен план како да го остварите некој долго започнат проект. Одберете го она кое ви го зборува срцето. Кога ќе бидете во центарот на вниманието – блескајте, но немојте да се оддалечите од вашето вистинско Јас. Ќе бидете препознаени за вашиот талент.

ВАГА
На љубовната врска која долго време ве изморувала и доаѓа крајот. Останете оптимистични затоа што ве очекува многу подобра шанса. Ќе бидете пофалени за некој ваш креативен проект, вашата популарност расте. Внимавајте кога ги поставувате вашите граници.

ШКОРПИЈА
Доколку сте имале непријатности и проблеми во домот, овој месец тие конечно завршуваат. Впуштете се себеси во авантура и истражување, време е да искусите нешто ново. Ќе бидете препознаени за некое ваше достигнување а тоа ќе ја подобри и вашата репутација.

СТРЕЛЕЦ
Ќе имате непријатен разговор со некој но тоа ќе ви користи на долгорочен план. Ќе бидете отворени да зборувате и за оние најнепријатни нешта но сето тоа е важно за вашиот прогрес. Ви претстојат нови понуди во областа на издаваштвото, образованието и споделувањето на вашето знаење.

ЈАРЕЦ
Време е да го завршите некој одамна започнат проект овој месец, престанете да одложувате. Доколку сметате дека работата не ве задоволува, дадете отказ, ви престојат нови можности. Кога е во прашање љубовта, немојте да се плашите да го отворите вашето срце и да зборувате за вашите чувства, тие се взаемни.

ВОДОЛИЈА
Овој месец ќе сфатите дека постојат многу различности помеѓу вас и вашиот партнер кои ве вадат од такт. Ви претстои можност за нова љубовна романса. Вашето здравје се подобрува но бидете внимателни. На финансиски план ќе имате неочекувана добивка која ќе ви ги олесни потешкотиите.

РИБИ
Овој месец ќе биде откриена некоја тајна која ќе ве вознемири, немојте да се грижите затоа што се ќе излезе позитивно на крајот. На љубовен план ви претстои одличен период полн со романтични мигови со партнерот, доколку сте синг на вашиот пат пристигнува личност која ќе ве воодушеви. Ќе имате деловна понуда која каква што отсекогаш сте посакувале.

Извор: srekja.mk

Previous Тијана Дапчевиќ во бавча со мотика во рака упати моќна порака, а еве што и порачаа нејзините колешки (фото)
Next ЗА БРЗ РАСТ И ГУСТИНА НА КОСАТА – ДОДАДЕТЕ ЕДНА КАПКА ОД ОВА МАСЛО ВО ВАШИОТ ШАМПОН

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *