in ,

Неверојатно си личат: Ова е мајката на Татјана Стојановска која наполни 66 години

Мајката е најдобриот пријател на секое дете, најголемата поддршка и личност која секогаш е тука да ни помогне во добро и лошо. Таа е една од најважните личности во нашиот живот, а и жена која има најголема обврска.

Eдна од нашите најубави и најпознати дами на ТВ екраните, Татјана Стојановска деновиве имаше убав повод за славење.

Имено, мајката на Татјана го прослави својот 66 роденден.

По тој повод, Стојановска на својот „Инстаграм“ објави фотографија со својата мајка која во рацете држи торта на која има свеќички со бројот 66.

Во описот напиша: „Среќен роденден мамо“.

Нема сомнеж дека Татјана својата убавина ја наследила од нејзината мајка која за своите 66 години изгледа прекрасно, витално и е вистинска дама со стил. Освен тоа Татјана и нејзината мајка премногу си личат.

Не за џабе рекле дека „крушата под круша паѓа“ , а водителката очигледно е копија на мама.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

За ова место ја врзуваат многу спомени: Лила го посети родното село на нејзиниот татко (фото)

Тијана Дапчевиќ во бавча со мотика во рака упати моќна порака, а еве што и порачаа нејзините колешки (фото)