in ,

Џамбо Агушев му свиреше на увце: Вака Перо Антиќ го славеше 38-от роденден (фото)

Актуелниот претседател на Кошаркарската Федерација на Македонија, Перо Антиќ, вчеравечер 29-ти јуни го прослави својот 38-ми роденден.

Додека беше во брак, тој и неговата поранешна сопруга Ружица, го славеа роденденот заедно, бидејќи се родени на ист ден, но овој пат Перо славеше со најблиските и пријателите во еден скопски бар.

На славеникот на увце му свиреше Џамбо со Агушеви, имаше голема торта со бројот 12 на неа, секако тоа не беа годините, туку бројот на дресот од црвено-белите.

ФОТО:ТАМАРА ТОДЕВСКА/ИНСТАГРАМ/ПРИНТСКРИН

Перо дуваше свеќи, се веселеше и го славеше животот!

На забавата беа и Тамара Тодевска и нејзиниот сопруг Александар, па токму пејачката беше онаа која ја сними атмосферата на роденденот и на објави на своите „стори“ на Инстаграм.

ФОТО:ТАМАРА ТОДЕВСКА/ИНСТАГРАМ/ПРИНТСКРИН

Еве како беше:

ФОТО:ТАМАРА ТОДЕВСКА/ИНСТАГРАМ/ПРИНТСКРИН

ФОТО:ТАМАРА ТОДЕВСКА/ИНСТАГРАМ/ПРИНТСКРИН

ФОТО:ТАМАРА ТОДЕВСКА/ИНСТАГРАМ/ПРИНТСКРИН

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Споделија со јавноста: Вака изгледаше моментот кога Бруклин Бекам ја запроси саканата (фото)

Зборови кои треба да си го повторуваме секогаш кога имаме лош ден…