in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 ЈУЛИ 2020 ГОДИНА

Што ги очекува хороскопските знаци на љубовен и деловен план 

ОВЕН
Денес ви претстои одличен ден на работното место. Можно е да ја зацврстите врската со вашиот шеф и да добиете унапредување. Оние кои патат од некоја хронична болест конечно ќе бидат излечени. Овните кои се во потрага по работа, ќе добијат добра понуда.

БИК
Ќе бидете зафатени со образованието на вашите деца и планирањето на иднината. Оние кои се во врска ќе добијат добри вести, можна е бременост. Оние кои се сингл ќе запознаат интересна личност која може да е нивниот потенцијален партнер.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците денес нема да сакаат да добиваат повеќе обврски. Ќе сакаат да се посветат на работата која им стои незавршена и внимателно да ги разгледуваат документите и договорите. Некои ќе планираат реконструкција на домот, оставете ги поправките за подалечна иднина.

РАК
Ќе бидете преплавени од работа но вашиот социјален круг ќе почне да се проширува. Ќе запознаете интересни контакти. Ќе добиете брилијантна идеа која ќе ве издигне во очите на вашите колеги. Односот со вашиот партнер ќе се подобри.

ЛАВ
Денес Лавовите ќе бидат преокупирани со семејството, ќе уживаат во времето поминато со најблиските и пријателите. Финансиска добивка ќе ги расположи на почетокот од денот. Ќе бидете задоволни од вашите постигнувања.

ДЕВИЦА
Ќе бидете фокусирани на вашите цели и нивното остварување. Немојте да си создавате стрес, се ќе биде онака како што посакувате. Ќе морате да потрошите дел од вашата заштеда за некој настан, ве очекуваат среќни мигови.

ВАГА
Ќе се чувствувате незадоволни и мрзеливи. Избегнете ја летаргичноста така што ќе се впуштите во некој спорт или хоби кое ве прави среќни. Оние кои се во врска треба да избегнуваат донесување на одлуки во врска со брак и создавање семејство.

ШКОРПИЈА
Ќе направите некоја инвестиција која ќе ви помогне полесно да ги остварите вашите соништа. Ви претстои патување во иднина кое одамна сте го посакувале и планирале, ве очекуваат мигови исполнети со благосостојба и среќа.

СТРЕЛЕЦ
Денес сте благословени од месечината. Ќе добиете висока позиција на работното место и ќе бидете пофалени за некое ваше достигнување. Во домот ве очекува хармонија и пријатни мигови со саканите. Стрелците кои се сингл можно е да претворат некое старо пријателство во љубовна романса.

ЈАРЕЦ
Ќе бидете среќни затоа што денес се ќе ви оди од рака. Сите планови ќе се остваруваат онака како што сте посакувале. Некои Јарци ќе направат донација во хуманитарни цели. Ви претстои патување. Оние кои се во врска конечно ќе пронајдат заеднички јазик со партнерот.

ВОДОЛИЈА
Ќе се чувствувате потиштени на работното место, атмосферата ќе ве прави незадоволни. Ви претстои успех на лично ниво. Избегнувајте авантури и избрзани одлуки. Оние кои се во врска им можно е да имаат турбулентен период со партнерот.

РИБИ
Ќе чувствувате позитивни вибрации, се е под контрола. Ќе планирате започнување на нов бизнис. Некои Риби ги очекува патување на долга релација. Имајте доверба во вашиот партнер, тоа ќе ви донесе хармонија во домот.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Еве кои намирници ги уништуваат бубрезите

Многу честитки и торта која не беше роденденска: Семејна прослава во домот на Лозано (фото)