in ,

ДА СЕ БИДЕ ЖЕНА Е НАЈДОБРОТО НЕШТО – ПРИЧИНИ КОИ ДОКАЖУВААТ ДЕКА ЖЕНИТЕ ИМААТ ПОВЕЌЕ ЗАБАВА

Иако жените имаат свои предности и маани, сите ќе се сложиме околу овие забавни причини поради кои е навистина одлично да се биде жена.

1.Ако сте на брод кој тоне, жените и децата се спасуваат први.
2.Непознати мажи во бар ви плаќаат пијалак.
3.Без непријатност можете да кажете дека сакате опера.

4.Не морате да се грижите како да повикате некого на состанок, само чекате тој да ве повика вас.
5.Ако не сакате спорт, тоа е океј.
6.Ако сте чувствителни, можете да се расплачете пред сите без никакви последици.
7.Поубаво мирисате од мажите.
8.Жените се способни да прават најмалку две нешта во исто време.
9.Жените живеат подолго од мажите.
10.Жените можат да ја проценат личноста со само еден поглед на чевлите.
11.Жените можат да издржат повеќе од пет минути да не помислат на секс нити на фудбал.
12.Жените можат да се однесуваат тинејџерски во било кои години. Мажите кои се донесуваат тинејџерски во средните или доцни години изгледаат незрело и како да се заглавиле во времето.
13.Жените можат да влезат од прва во секој ноќен клуб и да ги добијат најдобрите места,
14.Жената може да признае кога ќе погреши.
15.Жените се сигурни дека децата се нивни и без ДНА дест.
16.Ниските жени носат високи потпетици а ниските мажи комплекси.
17.Жените можат да се напијат побрзо и поефтино од мажите.
18.Кога ќе се скараат со партнерот, жените добиваат удобен кревет а мажите – каучот.
19.ПМС може да послужи како изговор за се.
20.Можат да го остават партнерот од било која причина и сите ќе бидат на нивна страна.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 ЈУЛИ 2020 ГОДИНА

Честитки за Столе Стоилов и неговата избраничка: Сега е женет човек, а наскоро ќе стане и татко (фото)