in ,

Десет видеоигри кои се забранети во некои земји

Понекогаш оправдувањето „тоа е само игра“ не е доволно – како во случајот на овие десет игри што се забранети поради контроверзна или премногу насилна содржина.

Devotion, Winnie the Pooh + Shi Jinping, Call of Duty: Modern Warfare, Danganronpa се само некои од игрите кои се забранети во САД, Кина, Русија и Северна Кореја.

Погледнете го видеото.

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0

ФОТО: Убавините на Аруба

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 18-19 ЈУЛИ 2020 ГОДИНА