in , ,

Цел Балкан го памети: Еве каде е и што прави денес симпатичното момче од „Ко то тамо пева“ (фото)

Миодраг Миша Костиќ и Ненад Костиќ пред 39 години играа во легендарниот домашен филм „Ко то тамо пева“ и остварија забележителни улоги за кои се зборува и денес.

Ненад Костиќ имашр само 11 години кога се најде во друштво на најголемите актери на југословенската сцена во култниот филм .

Тој играше Ром кој постојано беше тепан, ни крив ни должен.

Кога порасна, Ненад Костиќ беше диџеј во текот на деведесеттите, тогаш доби работа како полицаец, а денес работи во белградската градска транспортна компанија како возач на автобуската линија 17.

Како што велат, многумина сакаат да кажат дека тој „се вратил во автобусот, како од почетокот на неговата животна приказна“, а патниците во автобусот понекогаш велат „Вози, Мишко!“

Погледнете како изгледа денес Ненад:

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Некои спомени се доживотни: Eлена Ристеска со емотивна порака за својот починат татко – „Се’ повеќе ми фалиш“

Синот сними ТикТок видео заедно со мама и видеото му е хит. Погодете зошто!