in , , , ,

КЕЈТ ВИНСЛЕТ ПОРАЧУВА: „СЕКОГАШ ОБИДУВАЈТЕ СЕ ДА БИДЕТЕ ПОДОБРИ ОД ПРЕТХОДНИОТ ПАТ.“

Кејт Винслет ги откри своите главни животни правила според кои се води:

1.Самодоверба
„Делувањето е 50 посто вештина, а 50 посто самодоверба и верба во себеси. Морате да имате храброст за да направите некои работи.“

2.Упорност
„Сите претпоставуваат дека нашата работа е гламурозна, но гламурозен си само кога си на црвениот тепих а останатото е напорна работа. морате да знаете да се потпрете на другата нога кога едната ќе ви се скрши.“

3.Верба во своите инстинкти
„На крајот на денот останувате сами со себе. Морате да можете да кажете, денес бев личност каква што сакам да бидам.“

4.Посветеност
„Морате да внимавате на деталите. Ништо не ме нервира повеќе од тоа кога во филм ќе забележам актерка која наутро се буди потполно нашминката и со совршена фризура. За успех е важно да не ја губите реалната слика од видикот.“

5.Постојат труд
„Секогаш обидувајте се да бидете подобри од претходниот пат. Секогаш давајте се од себе.“

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ЈУЛИ 2020 ГОДИНА

Некои спомени се доживотни: Eлена Ристеска со емотивна порака за својот починат татко – „Се’ повеќе ми фалиш“