in , ,

Маријан Стојаноски стана татко – еве кое име го одбра за наследничката (фото)

Пејачот Маријан Стојаноски стана татко.

Стојаноски и неговата сопруга Наташа Каранџулоска со која неодамна стапи во брак за првпат станаа родители на ќерка.

Маријан ги сподели среќните вести на својот „Фесјбук“ профил и го откри името на својата наследничка.

„Добре ни дојде ќерко Вероника“, напиша тој во описот на фотографијата.

Под објавата се нижеа честитки и убави желби за новиот член на семејството.

Инаку, Маријан кон крајот на претходната година ја побара Наташа за сопруга.

Коронавирусот им ги расипа плановите плановите за голема свадба, но парот кон крајот на јуни одлучи да стави потпис во матично и официјално да запливаат во брачните води.

Тие во Скопје по сите мерки и прописи поради короната, се потпишаа кај матичар и пред законот станаа маж и жена.

Да е жива и здрава ќерката!

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ЈУЛИ 2020 ГОДИНА

Финансиска катастрофа: Актерот Робер де Ниро губи огромна сума на пари!