in ,

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

https://kajgana.com/shto-tochno-se-sluchuva-vo-teloto-dodeka-se-topat-masnotiite

Ако некогаш сте се прашале што се случува со маснотиите во телото кога ќе почнете да вежбате или да ги намалувате калориите во исхраната?

Секако, има научно објаснување за тоа што точно се случува во телото додека се топат маснотиите. Во ова видео ќе дознаете и што треба да правите за да набиете мускули додека топите маснотии. Секако, треба да имате на ум дека треба да се постигне калориски дефицит за да почне телото да топи маснотии, но не постои магична храна која ќе ви помогне да станете послаби.

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ретко е во вакво издание: Вака изгледа Марјана Станојковска без шминка (фото)

Почина сопругата на Џон Траволта: Кели Престон ја изгуби битката со ракот на дојка