in , ,

За првпат пред очите на јавноста: Семејството Ражнатовиќ гордо го покажа бебето Жељко (фото)

Богдана и Вељко Ражнатовиќ го крстија својот син денес на 40 дена од неговото раѓање.

– Денес, на големиот српски празник и денот на ослободување на српскиот народ, го крстивме нашиот наследник. Куме нека е со среќа! Правете децатадеца и воспитајте ги да бидат патриоти, Бог да ве благослови сите. Да живее српскиот народ! – сподели Веjко Ражнатовиќ.

https://www.instagram.com/p/CCjB9X2HBGY/?utm_source=ig_web_copy_link

Ова е исто така е прва фотографија на малиот Жељко што е објавена, а потоа следеше фотографија и од баба Цеца и од тета Анастасија.

https://www.instagram.com/p/CCjGWKPpX6_/?utm_source=ig_web_copy_link

Како што пишува Блиц.рс, само членовите на најблиското семејство присуствувале на крштевањето, во Храмот Свети Сава во Белград, а семејството Ражнатовиќ сакало церемонијата да биде интимна и подалеку од очите на јавноста.

https://www.instagram.com/p/CCjIq4lAzVa/?utm_source=ig_web_copy_link

Крштевањето беше извршено на пладне, по што отидоа на семеен ручек.

Патем, кумот на малиот Жељко е пријател на Вељко, Никола Вавиќ.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ова е најзгодната медицинска сестра на планетата – кога ќе ја соблече униформата, предизвикува големо внимание…

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ЈУЛИ 2020 ГОДИНА