in , ,

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Heritage Auctions од Далас, Тексас, изјавија дека ова е најскапо продадената видеоигра досега.

Рекордот го држеше јапонската видеоигра Mega Man од 1987 година која беше продадена за 75.000 долари.

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 11-12 ЈУЛИ 2020

Тазе снашката на Бекам е ќерка на милијардер, а еве што јавно објави Викторија за неа