in ,

Инстаграм интервју: Васил Гарванлиев откри како требаше да изгледа сценскиот настап во Ротердам, како ја одбрал песната, каква порака има „You“…

Поради пандемијата и коронавирусот се откажа 65- то издание на Евровизија кое оваа година требаше да се одржи во Ротердам, Холандија.

Наместо „Евровизија“ ќе има алтернативно шоу кое ќе се одржи на 16 – ти мај.

Специјалното телевизиско шоу нема да има натпреварувачки карактер, но ќе им оддаде значајно признание на сите песни и учесници од 41-та земја, колку што требаше да учествуваат на годинашната Евровизија. Веќе селектираните песни ќе бидат емитувани само во фрагменти, учесниците ќе бидат претставени низ најразлични снимени видео пораки и материјали, но ќе ги видиме и слушнеме и обедините од различни локации низ Европа низ стиховите на познатиот евровизиски хит на Katrina And The Vawes: „Love shine a light“, победничка песна на Евровизија во 1997-мата година.

Интервјуто ќе најдете на наредниот линк: Васил Гарванлиев

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Како Шарлиз Терон вежбаше за акционите сцени во „The Old Guard“

Ферари против точак