in ,

Едни му викаат дека е “цар“, други го нарекоа “глупак“: Со параглајдер лета над морето, седнат на кревет! (ВИДЕО)

Параглајдинг инструкторот Хасан Кавал од Турција реши да лета во удобноста на неговиот двосед, а за целосно искуство додаде и телевизор.

Кавал ги закачи двоседот и ТВ на параглајдерот, а целото патување го снимал со камера. Снимањето на овој необичен лет стана хит на Интернет.

По полетувањето, Хасан се навали на каучот пред телевизорот и не носеше безбедносниот ремен.

Тој ги соблече чевлите, ги облече папучите и се опушти да ужива во чипсот додека леташе неколку стотици метри над морето.

Откако слета безбедно на земја, Хасан рече дека уживал во летот.

„Никогаш не сум се чувствувал толку опуштено“, рече тој.

Луѓето во коментарите се поделени, додека некои му се восхитуваат на овој потег, други сметаат дека воопшто не е паметен.

Извор: Курир.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Вкусни и многу здрави: Црешите имаат подобар ефект од аспиринот

КАКО ГРАДСКОТО ЗЕЛЕНИЛО ВЛИЈАЕ ВРЗ НАМАЛУВАЊЕ НА ЕФЕКТИТЕ НА БУЧАВАТА?