in ,

Се прослави како Кокан во „Породично благо“, а еве како изглед денес (фото)

Актерот Александар Дуниќ кој ја играше улогата на Костадин Кокан Прдановиќ во „Породично благо“ во последно време не се појавува во јавност.

Освен во горенаведената серија, Александар играше и во „Среќни луѓе“, „Пристигнуваа долари“…

Тој во една прилика откри зошто не завршил глума во Белград.

„Влегов во потесниот избор во Белград, но не бев примен, но затоа Бранко Плеша ме прими во Нови Сад. Се случи една случајност, а оваа случајност беше одлична за мене бидејќи научив многу работи од Бранко и ми беше чест да бидам негов студент“, изјави актерот за „Блиц“.

Дуниќ денес има 52 години, а живее во Белград со сопругата и синот кој никогаш не се појавуваат во јавност.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дворот на Сека Алексиќ остава без здив: Палми, базен, совршен екстериер од нејзиниот домашен тропскио рај (фото)

Конечно: Честитките не престануваат да пристигнуваат на адреса кај Антониа Гиговска (фото)