in , ,

Се шпекулираше дека за беби опрема Цеца платила 200 илјади евра, но сега таа проговори за сите детали околу внукот

Цеца Ражнатовиќ стана баба на 3 јуни, кога нејзината снаа Богдана го роди синот на Веjко, Жељко.
Сега таа зборуваше отворено за сè што се смени кај неа и нејзиниот дом, откако добиј нова член. Без оглед на тоа што многумина мислат дека Ражнатовиќ троши богатство на опрема за бебиња, пејачката вели дека тоа не е точно.

„Жељко е многу обично бебе, како и секое друго, кое брзо ќе ја порасне количката, креветчето и сè друго од опремата за бебиња, така што апсолутно е невистинито неговата количка да е позлатена, дека везот на транспортерот е рачно изработен. Кога се родија Вељко и Анастасија, ги доживеав истите работи. Се пишуваше дека тие имаат лулка направена од чисто злато, дека платив 200.000 евра. Имаше разни аукции со фигурите на опремата што ја купив за нив.Тие се однесуваа тогаш како да живеат со мене во спалната соба , како да имаат пристап до мојата бања и кујна “, рече Цеца.

Сè додека не заврши собата и додека не се вратат снаата, синот и внукот, Светлана ја развива својата љубов со внукот со помош на современите технологии.

https://www.instagram.com/p/CBGLMn9J48i/?utm_source=ig_web_copy_link

“Тие секој ден ми испраќаат фотографии. Се гледаме едни со други преку видео повик. Сепак, не можам да чекам да се вратат тука за да бидам со него цел ден. Знам дека ќе има општа борба во куќата заради бебето, затоа што сите ќе сакаме да го држиме. Нема да ми биде тешко да се разбудам ноќе заради него да ја сменам снаата кога и да и треба, има многу од нас во куќата и сите се пријавивме за улога на помошници и ќе уживаме со него. Тој ме потсетува многу Вељко кога беше бебе, но сепак ќе се смени, можеби по некое време тој ќе почне да личи на својата мајка, но не ми е важно Среќна сум што нашето семејство доби нов член, но бев навикната на бебиња затоа што мојата куќа секогаш беше полна со деца. Имам две, Лидија четири, сега дојде и Жељко.Секако дека би сакала да имам повеќе внуци и нашата куќа засекогаш да биде полна со деца. Тоа е дар од Бога кога ќе ве награди со своите потомци “, објаснува Цеца.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

За што размислува секој хороскопски знак во текот на ноќта?

Винтиџ-пунџа, за елегантни дами со стил (видео)