Винтиџ-пунџа, за елегантни дами со стил (видео)


Ниско завиткан кок е класика меѓу фризурите, бидејќи е чест избор на припадниците на благородничките семејства, како во минатото, така и денес.

Станува збор за винтиџ-фризура, која се’ уште е актуелна и кај познатите личности, кои често ја избираат за црвениот килим.

Во туторијалот во продолжение можете да погледнете како можете сами да ја направите.

Извор: нетпрес.ком.мк

Previous Се шпекулираше дека за беби опрема Цеца платила 200 илјади евра, но сега таа проговори за сите детали околу внукот
Next Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *