in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 ЈУЛИ 2020 ГОДИНА

Стрелецот го очекуваат нагли промени на расположението, на Овенот му претстои авантуристички ден, Водолијата ќе има забавен ден со своите пријатели..

ОВЕН
Денес ќе посакувате авантура и промена во секојдневието. Разговарајте со интересни луѓе и истражувајте нови места. Не купувајте ништо друго освен храна и гориво за вашето патување. Оставете го донесувањето на одлуки за утрешниот ден.

БИК
Денес Месечината се наоѓа во куќата на парите. Тоа значи дека ќе сакате да разговарате околу животното осигурување, наследството и имотот.. Денес размислете добро пред да донесете некоја важна одлука, можно е да делувате импулсивно.

БЛИЗНАЦИ
Денес Месечината завзема спротивна насока од вашиот знак, што значи дека разговорите со вашиот партнер или пријатели ќе бидат опуштени и спонтани. Едно нешто е сигурно: Немојте да донесувате сериозни одлуки нити да се ангажирате себеси во некои сериозни задачи и волонтирања, оставете ги за наредните денови.

РАК
Месечината денес ви донесува нестабилност во ефикасноста при вашата работа. Очекувајте одложувања и некои препреки. Денес е можно да добиете инспирација и нови паметни идеи кои можат да ви послужат, запишете ги, сигурно ќе бидат одлични.

ЛАВ
Денес е одличен ден за социјализација со другите, особено со деца или со вашиот партнер. Исто така е одличен ден да се посветите себеси на уметноста или некое ваше хоби каде ќе можете да ја истакнете вашата уметничка страна. Уживајте!

ДЕВИЦА
Денес е одличен ден за да се релаксирате во својот дом. Ќе се чувствувате пријатно во познатото опкружување затоа што ќе сакате опуштен ден покрај вашето семејство и најблиските. Денес не е идеален ден за шопинг затоа што е можно нерационално менаџирање на финансиите. Оставете го купувањето на поважни нешта за некој друг ден.

ВАГА
Денес е одличен ден за да разговарате со другите. Ќе бидете особено отворени и ќе сакате да пронајдете инспирација во другите. Можно е да отидете на некое кратко патување. Внимавајте на вашата расеаност можно е да загубите некој личен предмет.

ШКОРПИЈА
Денес ќе сакате да разговарате околу вашите финансии и ќе бидете особено посветени на добивките. Ќе сакате да трошите повеќе од вообичаено, внимавајте кога купувате некои работи, подоцна можете да се покаете.

СТРЕЛЕЦ
Денес ќе ве преплават чувствата, ќе бидете возбудени и ќе сакате да давате совети. Во текот на денот може да се чувствувате еуфорично и депресивно пред крајот на денот. Ова е краткотрајно, релаксирајте се.

ЈАРЕЦ
Денес ќе посакувате интимност. Дозволете си време за одмор барем еден час. Обидете се да работите сами и посветете си време на организирање на сопствените мисли.

ВОДОЛИЈА
Денес е идеален ден да се забавувате со вашите пријатели, а тоа е одлично затоа што пријателството е исклучително важно за вас. Опуштете се и потрудете се да изгледате добро. Оставете ги работните обврски настрана, денес е ваш ден за опуштање.

РИБИ
Денес избегнувајте да се соочите со правни нешта, избегнувајте сериозни разговори со вашиот шеф или колегите. Оставете го тоа за друг ден. Не донесувајте важни одлуки, можно е да ги согледувате нештата многу покритично отколку што навистина се.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СЛУШНЕТЕ ГО НАЈНОВ МОЈ МИКС: Carlos Santana – Smooth feat Rob Thomas(DJ Ljupce1982 MIX)

Знаци дека сте емоционално исцрпени, а не сте свесни за тоа