in

(ФОТО) ВАКА СЕ НОСИ МИНИМАЛИЗАМ – НАЈПРЕФИНЕТИОТ МОДЕН ТРЕНД ЗА ОВА ЛЕТО

Обожавателките на едноставните модни комбинации со класични кроеви и бои ќе се вљубат во овие летни стајлинзи

Можеби во моментов се актуелни пругите, цветните принтови, туфните, анимал принтот и колоритот но колку е тоа вистински ефектно кога е се во прашање минливи трендови наспроти вечната класика на кроеви и бои..

Во модата важи и правилото „помалку е повеќе“ помеѓу кое се кријат безвременските парчиња како oversized сакоата, класичните маици, slip фустаните, едноставните кроеви и земјените тонови – што севкупно означува минимализам.

Не е ни чудо што минимализмот со години опстанува на модната сцена и модните фанатички се повеќе се одлучуваат за ваков вид на стајлинзи со оглед на тоа што овие навидум едноставни парчиња никогаш не илегуваат од мода.

Повеќе погледнете на наредниот линк: (ФОТО) ВАКА СЕ НОСИ МИНИМАЛИЗАМ – НАЈПРЕФИНЕТИОТ МОДЕН ТРЕНД ЗА ОВА ЛЕТО

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СЛУШНЕТЕ ГО НАЈНОВ МОЈ МИКС: Ivana Selakov i Amar Gile – BOLI BOLI (DJ Ljupce1982 MIX)

Зорица Брунцлик за својот роденден доби торта каква немате видено досега (фото)