in , ,

Зорица Брунцлик за својот роденден доби торта каква немате видено досега (фото)

Една од најценетите пејачки на српската естрада, Зорица Брунцлик го прослави својот 65 роденден.

По тој повод, пејачката на својот „Инстаграм“ се пофали каква  торта добила. Имено, станува збор за роденденска торта од неколку ката од „макаронс“ и многу цвеќе.

„Мојот прекрасен ден“, напиша пејачката во описот, а под објавата се нижеа честитки.

https://www.instagram.com/p/CCA-p_-hnIB/?utm_source=ig_web_copy_link

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

(ФОТО) ВАКА СЕ НОСИ МИНИМАЛИЗАМ – НАЈПРЕФИНЕТИОТ МОДЕН ТРЕНД ЗА ОВА ЛЕТО

Мали сигнали: Дарко Спејко и поласка на Елена Ристеска, а и таа не му остана должна (фото)