in , , ,

Лила можеби лета во облаци, ама сепак знае што прави: И мачето од Ковид 19 си го заштити… за секој случај! (ФОТО)

За Лила Филиповска може да мисли и каже кој што сака, ама евидентно е дека жената знае што прави. ТВ водителка со најдолг стаж во Македонија од  околу 30 години, при тоа константна популарност и постојана гледаност на нејзините емисии, квизови, шоу програми… со еден збор, ТВ проекти.

Последниве година, две-три… со експанзијата на рекламирањето на социјалните мрежи кај нас и една од најбараните инфлуенсер(к)и која рекламира се и сешто: од суплементи и козметика до гардероба и накит… Или што би рекле: Од „игла до локомотива“!

Медиумски прилично експонирана, на социјалните мрежи – речиси „инвентар“, за пошироката јавност интересна и заради нејзиниот турболеентен приватен живот, Лила можеби навидум „лета во облаци“, а ма сепак знае што прави.

Дека Вистина.ком.мк не е далеку од виистината покажа и последната авантура на Лила. Овој пат водителката себе си и на нејзините поклоници им приреди „аеро возбуда“, без повод, нос повик: „Ајде да летаме“!

Можеби не е  бет – девојка и нема крилја како симболот на маичката, ама затоа Лила имаше неодолива желба да се соочи со новиот „небесен предизвик“, па во друштво на нејзините пријатели од аеро клубот „Скопје“,  водителката и буквално летна во облаци. Малата цесна за тројца, со пропелер и крила, а во неа видеоснимателот, пилтот и копилотот – Лила!  Адреналинот и возбудата пуштени на најсилно, времето мирно, сончево и стабилно, па  малиот авион лесно се вивна во облаците и високо ја понесе на своите крила, новата членка на посадата, згодната авијатичарка Лила!

Ниту на пилотот, ниту на авионот во вакви временски услови и со ваков копилотски стимуланс не им беше тешко да го изведат својот аеро перформанс. Не попусто важи онаа шеговита изрека, односно авио прашање и одговор: „Зошто сите стјуардеси се згодни? За да може авионот лесно да се… крене“! Во  малите спортски авиони стјуардеси нема, ама затоа копилотот „блесна“, па пилотот за миг ја крена малата цесна!

Македонската престолнина брзо беше надлетана, па водителката така меѓу облаците прошетана, среќна и задоволна од новата авантура, се врати дома.

https://www.instagram.com/p/CB0r-WnJb1D/?utm_source=ig_web_copy_link

А таму, ја дочека тој – Рагнар! Нејзиното маче во необично издание – со мачешки визир на глава, за заштита од корона!  Што си е сигурно-сигурно.

До душа, Ковид 19 не се пренесува преку воздух, а и на тие височини веројатно го нема, ама затоа таму горем воздухот е разреден и многу е постудено, па… Да не случајно биде: „Не кивај тамо, ти млада дамо“…!

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Италија: Нуркачи спасија кит заплеткан во рибарска мрежа

Со месеци се шпекулира дека оваа актерка е новата девојка на Бред Пит, сега таа се огласи и ја откри вистината