in ,

Ладната фризура е повторно “ин“

“Ладната фризура“ беше ултимативен тренд во осумдесетите. Ако сте од помладата генерација, прашајте ги вашите мајки или баби и ќе ви кажат колку беше распространет и популарен.

Жените со часови седеа во фризерските салони, под „хауба“ за да ги добијат совршените кадрици. Две децении подоцна, кадриците се повторно „ин“.

Колку поубаво дефинирани и со волумен – толку подобро.

Низ социјалните мрежи можат да се сретнат голем број пример за тоа колку оваа фризура е популарна. „Ладна“ односно „Трајната фризура“ сè уште се прави во фризерските салони и е предност доколку не сакате да се заморувате со секојдневно средување на косата.

Но, можете да ја добиете во една малку поинаква форма и со виткање на косата со фигаро или пак на старомоден начин со „крпчиња“. Вие пак што имате природно кадрава коса, дефинирајте ги убаво кадриците и додадете волумен со соодветни средства за коса и заблескајте, сигурни сме што конечно сите ќе сакаат да бидат како вас 

Во продолжение погледнете уште неколку примери:

Повеќе погледнете на наредниот линк: Ладната фризура е повторно “ин“

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Со месеци се шпекулира дека оваа актерка е новата девојка на Бред Пит, сега таа се огласи и ја откри вистината

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 30. ЈУНИ 2020 ГОДИНА