Италија: Нуркачи спасија кит заплеткан во рибарска мрежа


По интервенција на крајбрежната стража во Италија спасен е кит заплеткан во рибарска мрежа.

Китот бил ослободен на брегот на островот Липари, северно од Сицилија. На нуркачите им биле потребни два часа за да ја исечат мрежата и да го ослободат китот.

Извор: kajgana.com

Previous Елена Ристеска направи експеримент од кој заличи на Анџелина Џоли- би ја препознале ли ваква? (фото)
Next Лила можеби лета во облаци, ама сепак знае што прави: И мачето од Ковид 19 си го заштити… за секој случај! (ФОТО)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *