in ,

Одложена премиерата на филмот „Mulan“

https://kajgana.com/odlozhena-premierata-na-filmot-mulan

Disney по третпат ја одложи премиерата на филмот „Mulan“, а како причина за тоа ја наведуваат пандемијата на коронавирусот која ги поремети плановите на продуцентите.

„Mulan“ требаше да биде прикажан на 24 јули, но поради пандемијата ја одложија премиерата за 21 август оваа година.

Креативниот директор на филмот, Алан Хорн рече дека пандемијата ги поремети плановите на продуцентите, а тие се трудат да бидат флексибилни и да се прилагодат на новите услови.

Пред неколку денови беше откажан и долгоочекуваниот филм „Tenet“ на Warner Bros.

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Рудар стана милионер: Овој татко на 30 деца најде драгоцен камен кој ќе му го промени животот (ФОТО)

Хју Џекман ќе го игра Енцо Ферари во филмот за основачот на италијанскиот гигант