НЕМИЛОСРДНИ СЕ И НЕ ДАВААТ ВТОРА ШАНСА – ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ КОИ НАЈТЕШКО ПРОСТУВААТ


Ако му згрешите на некој припадник на овие хороскопски знаци, бидете сигурни дека тешко ќе ја вратите неговата доверба назад

Овен

Овенот е знак со кого управува планетата Марс која ја симболизира Богот на Војната. Еднаш кога на некој Овен ќе му нанесете зло, можете да бидете сигурни дека сте го изгубиле засекогаш. Тој не простува и нема никогаш да се премисли кога еднаш ќе пресече дека вие не сте вредни за неговото внимание. Овенот не сака да го троши своето време со луѓе кои го издале.
Овните се родени водачи, па тие се природно лути и агресивни. Овните се воини кои се секогаш подготвени за битка, ако им застанете на патот тие ќе го извадат својот меч и ќе пресечат се пред себе.

Лав

Лавовите се доста великодушни и лојални спрема луѓето кои ќе ги засакаат. Што се однесува до љубовните врски, Лавовите се заљубуваат лесно и понекогаш пребрзо се препуштаат. Тие сакаат да бидат во центарот на вниманието. Со нив владее Сонцето па затоа поседуваат кралски статус. Лавот е често најлојалниот пријател но ако заклучи дека не сте достојни за неговата доверба тој ќе го прекини односот без никакво двоумење. Лавот размислува на следниот начин: „Ако јас можам да ти бидам лојален не постои разлог ти да не ми бидеш лојален за возврат.“ Во неговото царство не постои место за оние кои не му се верни.

Шкорпија

Шкорпиите многу добро знаат што сакаат а што не сакаат. Тие се што чувствуваат го чувствуваат доста длабоко. Ако повредите Шкорпија таа ќе почувствува се доста лично. На нив секоја навреда им паѓа многу тешко што никогаш повеќе нема да можат да се помират со фактот дека сте ги повредиле. Еднаш кога ќе одлучат дека треба да стават крај во односот со некого, тоа нема ништо да го промени.

Извор: srekja.mk

Previous ВИДЕО: Велешкиот Тик Токер Марјан доби фан пејџ :)
Next Маријан Стојаноски и официјално е женет човек, а наскоро ќе стане и татко (фото)