НАЈБРЗИОТ СПАС ОД ГЛАВОБОЛКА – ПРВА ПОМОШ ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ


Еве како најлесно да се ослободите од главоболката каде и да се наоѓате, лекот е во само една состојка.

Доколку работите на компјутер и често сте подложни на главоболки и најчесто единствениот спас го барате во аналгетиците, ние ви откриваме одличен начин како да се ослободите од болката каде и да се наоѓате.

Се што вие потребно е етерично масло од нане или еукалиптус секогаш при рака. Капнете неколку капки на марамица и вдишете длабоко, потоа со нежна масажа поминете на пулсирачките места. Болката ќе исчезне веднаш.

Извор: srekja.mk

Previous ВИДЕО: Најнови три откачени видеа на велешанецот Марјан и најдобриот Тик Токџија во маалото
Next Марија од „Ај кју“ го прифати предизвикот од Антониа Гиговска и се покажа себе си во природно издание (фото)