in ,

За што се помагаат шампињоните?

Ако сте љубител на печурки сигурно сакате шампињони, кои имаат супер вкус и арома и се надополнуваат во многу оброци.

Имаат многу влакна и протеини, витамини Ц, Д, Б1, Б2, Б3, Б6, Б12.

Помагаат за имунитет, за да се чувствуваме здрави и полни енергија.

Помагаат за  за нервниот систем, коските, дигестивниот тракт.

Извор: готви.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Оваа српска пејачка беше женски Аца Лукас, а потоа преку ноќ ја напушти естрадата, влезе во секта и сега се вика Маха Матра! (ВИДЕО)

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25. ЈУНИ 2020 ГОДИНА