in , ,

Брзо и вкусно: Мини пици со моцарела

За денешниот појадок ви препорачуваме да подготвите мини пици со моцарела и сос од домати. 

Овој рецепт се подготвува брзо и лесно, а потребни ви се само неколку состојки. По желба може да додадете свежи домати, но доколку сакате да го замрзнете тестото, се препорачува да не ставате свеж зеленчук бидејќи тестото ќе го изгуби вкусот.

Видеото погледнете го на наредниот линк: Брзо и вкусно: Мини пици со моцарела

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Марија од „Ај кју“ го прифати предизвикот од Антониа Гиговска и се покажа себе си во природно издание (фото)

0

WTF ФОТКИ: 15 чудни работи најдени во огромни продавници