in , ,

Елена Ристеска со неколку ретро фотографии и емотивна порака се обрати на својата сестра: „Без тебе мојот живот би бил празен“

0

Македонската пејачка Елена Ристеска моментално ја стави својата музичка кариера на пазуа, па потполно е посветена на својот нов професионален ангажаман односно лансираше парфем со својот потпис.

Таа има на што да биде горда и да се радува, а позитивните коментари и поддршката пристигнуваат како од нејзините следбеници, така и од најблиските членови на семејството.

Елена не е од оние пејачки која постојано ќе го пласира својот приватен живот на социјалните мрежи. Така, на нејзиниот „Инстаграм“ ретко може да видите фотографии кои не се поврзани со нејзината професија, кариера, активности.

Деновиве, пејачката направи исклучок и имаше голем повод јавно да и се обрати на својата сестра Драгица.

Имено, таа објави неколку ретро заеднички фотографии, а во описот со емотивна порака го честиташе роденденот на нејзината сакана сестричка.

„Среќен роденден моја сестро. Ти благодарам што постоиш, ти благодарам што си најдобра сестра, најдобара пријателка, најдобра учителка, најдобар пример, најдобра поддршка, комичарот во нашето семејство. Најпосветена мајка, ќерка и сестра…и уште многу работи кои не може да се опишат со зборови. Секој ден му се заблагодарувам на Бога што ми даде сестра и најдобра пријателка во една личност. Да не беше ти, твојата креативност, твоето чувство за дизајн јас немаше да ја создадам „ЕРА“ козметиката. Без тебе мојот живот би бил безначаен и празен. Те сакам“ напиша Ристеска покрај фотографиите.

https://www.instagram.com/p/CBtuJtcpXQY/?utm_source=ig_web_copy_link

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ЗАПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА РАКОВИТЕ – СО ШТО СЕ ОДЛИКУВА ОВОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК?

Детективите открија што пронашле во собата во која почина Мајкл Џексон