in , ,

Детективите открија што пронашле во собата во која почина Мајкл Џексон

Во документарниот филм за Мајкл Џексон тројца детективи откриваат детали за истрагата која следеше по смртта на пејачот.

Многу полемики и дебати имаше за смртта на Мајкл, а во 2011 година на две години беше осуден неговиот доктор Конрад Мареј поради недозволени комбинации и лекови кои ги давал на Мајкл Џексон.

Мареј ја отслужи казната, а детективите Орландо Мартинез, Ден Мајерс и Скот Смит откриваат што пронашле во собата во која почина Мајкл.

„Имаше белешки, листови расфрлани по собата, огледала и врата со кратки слогови и изрази“, велеат детективите додавајќи дека целата соба била во неред.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0

Елена Ристеска со неколку ретро фотографии и емотивна порака се обрати на својата сестра: „Без тебе мојот живот би бил празен“

ВИДЕО: Се појави Фејк снимка на која се гледа вселенски брод на небото