in , ,

Анџелина Џоли по четири години од разводот со Бред Пит проговори за причината за распадот на бракот

Анџелина Џоли и Бред Пит се разделија пред скоро четири години, но нивниот развод е сè уште една од главните теми во Холивуд. Сепак, вистинската причина зошто таа ги доставила документите за развод, досега никој не знаел. Како што рече во интервјуто што го даде неодамна за „Вог“, таа реши да преземе таков чекор – заради децата.

“Се разведов за доброто на моето семејство. Тоа беше вистинската одлука”, рече таа, а потоа продолжи, “Јас сè уште се фокусирам на нивното заздравување. Некои го искористија моето молчење. Децата гледаат лаги за себе во медиумите, но ги потсетувам дека тие ја знаат својата вистина и сопствениот ум. Всушност, тие се шест многу храбри и силни млади луѓе “.

Во таа прилика, актерката зборуваше и за воспитувањето на посвоени и биолошки деца.

„Она што е важно е да се зборува отворено за сето ова.‘ Посвојувањето “и сиропиталиштето се позитивни зборови во нашиот дом“, рече таа, додавајќи, „Не можам да разговарам со посвоените деца за бременост, но детално им кажувам како јас ги најдов и како изгледаше за прв пат да ги гледам во очи “.

Таа исто така, вели за посвоените деца дека тие никогаш не смеат да изгубат контакт со местото од каде потекнуваат.

“Тие имаат корени што вие ги немате. Дознавате од нив. Тоа е најневеројатното патување да го споделите. Тие не влегуваат во вашиот свет, вие влегувате во нивниот … Благословен сум што сум нивна мајка. БлагодарНА сум секој ден”, заклучи актерката.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 најчести грешки при обид за намалување телесна тежина

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22. ЈУНИ 2020 ГОДИНА