in , ,

Брзо и вкусно: Проја со спанаќ

Потребни состојки:

  • 3 јајца
  • 2 дл јогурт
  • 130 мл масло
  • 1 шолја пченкарно брашно
  • 1 шолја пченично брашно
  • 1 прашок за печиво
  • 100 гр. кравјо сирење
  • 150 гр. спанаќ

Начин на подготовка:

Изматете јајца, па додајте јогурт, масло, брашно, прашок за печиво, сирење, исечкан спанаќ и сол по вкус. Оставете ја смесата да отстои околу 10 минути, па истурете ја во калап за мафини. По желба ставете сусам и печете околу 15-20 минути на 180 степени.

Извор: Кајгана

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Го истетовирал на раката ликот на Јелена Карлеуша: Опседнат или искрено предаден, Ненад е нејзиниот најголем обожавател (ФОТО)

Слатко освежување: грчки колач со лимон