in ,

PS5 vs PS4: Која е разликата во графика?

По долго чекање, Sony на гејмерите конечно им го покажа дизајнот на новата, петта генерација на конзолата PlayStation, заедно со низа фантастични наслови на игри кои стигнаа со неа.

PlayStation 5 доаѓа седум години по PS4. Она што досега се знае е дека е опремена со AMD Zen 2 процесор и графички чип што се темели на AMD RDNA 2 архитектура. PS5 наводно ќе биде „100 пати побрза“ од PS4.

Gameranx прави анализа на графиката меѓу PS5 и претходната верзија PS4 од пред седум години.

Извор: А.С

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Која е најлуџа особа на Тик Ток?

Во медиумите се појави вест дека Лепа Брена и Боба се уапсени во Монте Карло – пејачката веднаш реагираше