in ,

Овој трик за само 30 секунди лечи забоболка – ви ја откриваме тајната која стоматолозите вешто ја кријат

Во случај да не можете да посетите стоматолог, ви нудиме еден рецепт за домашен лек кој што сигурно ќе ви помогне.

Забоболката често предизвикува големи проблеми, а доколку имате силни болки тогаш се препорачува да посетите стоматолог.

Меѓутоа, во случај да не можете да посетите стоматолог, тогаш треба да го пробате овој домашен лек кој што сигурно ќе ви помогне.

Состојки:

– 1/2 прав од каранфилче и
– 1/2 лажица кокосово масло.

Правот од каранфилче содржи еугенол – хемиско соединение кое што ја ублажува болката. Кокосовото масло има антимикробни својства.

Подготовка и употреба:

Во стаклен сад помешајте ги овие две состојки и направете паста. Користете четка за заби, па ставете ја пастата на забот кој што ве боли.

Повторете ја оваа процедура 3 пати дневно и болката ќе исчезне.

Извор: точка.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Во медиумите се појави вест дека Лепа Брена и Боба се уапсени во Монте Карло – пејачката веднаш реагираше

ВИДЕО: Најново Тик Ток видео на велешката Тик Ток легенда