БРАВО!! Брозовиќ помогна на девојче од Македонија!


Хрватскиот играч за врска од редовите на Интер, Марсело Брозовиќ направи потег за сите пофалби!

На балканската страна за Интер, „Интер Тифоси Балкан“ беше споделен статус дека се потребни средства за лекување на девојче од Македонија. Таа објава стигна до Брозовиќ кој веднаш реагирал и ги префрлил потребните 3000 евра на сметката на девојчето.

Извор: sportski.mk

Previous Никогаш нема да погодите: Ова се вистинските имиња на синовите на Лепа Брена
Next Што ќе се случи во вашиот организам ако ги замените сите пијалаци со вода?

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *