(ФОТО) КАКО НА СТИЛСКИ НАЧИН ДА НОСИТЕ ХЕЛАНКИ И НАДВОР ОД ТЕРЕТАНА


Веќе е 2020 година и крајно време е некои правила не само да се прекршат, туку и комплетно да се исфрлат од модниот правилник кој одговара на стандардите на минатиот век.

Стилистите и модните гуруа со години наназад се обидуваат да не убедат дека хеланките се еден од најголемите “fashion no no” парчиња кои ги поседуваме.

Идеални за вежбање, трчање, теретана, јога и домашна атмосфера, но никако за прилики кои подразбираат секојдневен уличен стил, кафе прошетка, свечености или работа.

Меѓутоа оваа година бројни познати трендсетерки ставија крај на ова модно таму, и тоа не мора повеќе да се почитува. Па кога е во прашање удобноста и стилот, секако можете да ги носите и за секојдневни кежуал изданија како што тоа го прават познатите дами.
Погледнете.

Повеќе од написот ќе најдете на наредниот линк: (ФОТО) КАКО НА СТИЛСКИ НАЧИН ДА НОСИТЕ ХЕЛАНКИ И НАДВОР ОД ТЕРЕТАНА

Извор: srekja.mk

Previous СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 13-14 ЈУНИ 2020 ГОДИНА
Next (ФОТО) ОВА Е ВРВОТ НА СЛАТКОСТА – ПРЕСЛАТКИ ЦРНИ МАЧИЊА КОИ ЌЕ ДЕФИНИТИВНО ГИ СОПИРААТ СИТЕ СУЕВЕРИЈА