in ,

ФРАНЦУЗИНКИТЕ ГИ ОТКРИВААТ СВОИТЕ НАЈВАЖНИ ТАЈНИ ЗА УБАВИНА

Тајните по кои со децении се трагаше, веќе се откриени!

Кога се работи за убавината, невозможно е да не ги спомениме шармантните и неодоливи французинки кои се познати по својата лежерна елеганција и ноншалантна префинетост која се провлекува низ нивниот стил. Веќе со децении се трага по нивната тајна, но се чини дека единственото нешто кое е потребно е да се поседува тој француски chic во себе. Една beauty уредничка од Париз ги откри најважните тајни за убавина на француски дами.
Таа вели дека нивното мото е „совршено несовршенство“ и тоа е единственото нешто кон кое се водат дамите во Франција.

За да видте целосниот натпис кликнете на наредниот линк: НАЈВАЖНИ ТАЈНИ ЗА УБАВИНА

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

КАКО ДА ЈА НАУЧИТЕ МАМА НА НЕСПИЕЊЕ – ЛЕКЦИЈА ОД ЕДНО БЕБЕ ЗА ОСТАНАТИТЕ БЕБИЊА

Слаткар си доби по нос од синчето Моша (фото)