The Chicks со нова песна наречена „Бакнеж“


Трите велешки девојки “The Chicks” денеска ја промовираа нивната најнова песна со видео спот наречена Бакнеж.

Таа е дел од нивниот албум „Travelers“, музиката и аранжманот се дело на Александар Чекреџи а текстот е напишан од АЛександар Ристовски – Принц.

Уживајте:

Извор: velesdenes.mk

Previous Промена од корен: Милан Станковиќ некогаш беше русокос, а сега е друг човек (фото)
Next ВИДЕО: Уличен полицајец како се натпреварува со брејкденс танчери и протестанти во текот на неговата служба