Промена од корен: Милан Станковиќ некогаш беше русокос, а сега е друг човек (фото)


Кога Милан Станковиќ се претстави пред јавноста во натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, тој имаше значително поинаков имиџ од оној што го има денес.

Милан ја воодушеви публиката со неговите песни и глас, уникатноста, како и специфичниот имиџ.

Милан Станковиќ на почетокот на кариерата имаше руса коса, а денес има сосема различна фризура, многу пократка и потемна боја на коса, но и поинаков стил на облекување.

View this post on Instagram

Šta još mogu da učinim za vas? ? #stayhome

A post shared by MILAN STANKOVIC (@milanstankovic) on

Очигледно, младиот пејач навистина се посвети на себе, а не го заобиколи ниту своето тело, па сега може да се пофали и со мускули.

View this post on Instagram

Ponovo da učimo da dišemo.. ?

A post shared by MILAN STANKOVIC (@milanstankovic) on

– Ако метросексуалците се луѓе кои обрнуваат многу внимание на нивниот физички изглед, тогаш можам слободно да кажам дека сум еден од нив – кажа еднаш пејачот.

Извор: vistina.com.mk

Previous СОНУВАЧИ, ВЕЧНИ ДЕЦА, ОДЛИЧНИ КОМУНИКАТОРИ – ТОА СЕ ЕДИНСТВЕНИТЕ БЛИЗНАЦИ
Next The Chicks со нова песна наречена „Бакнеж“

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *