in , ,

Холивудскиот актер ја смени верата поради убавата Србинка: „Моите деца ќе зборуваат српски“ (фото)

Славниот актер Кристијан Бејл ја смени својата религија и се преобрати во Православие откако се ожени со моделот со српско потекло.

Странските медиуми пишуваа за тоа како мајката и сестрата на Кристијан биле против оваа врска, но актерот не се откажал од љубовта, па дури и цврсто одлучил дека неговите деца ќе го зборуваат српскиот јазик.

https://www.instagram.com/p/BtR_CaEBbYY/?utm_source=ig_web_copy_link

Ова е Сандра Блажиќ, која е четири години постара од Кристијан (46), и чие семејство емигрирало во Америка од поранешна Југославија во 1960-тите.

И додека неговата сопруга сјае денес, папараците со денови велеа дека Кристијан Бејл е екстремно тенок слаб „нема ни половина човек“ отколку што беше порано.

https://www.instagram.com/p/BuSsapkhvcl/?utm_source=ig_web_copy_link

Имаше и гласини за развод, кои парот жестоко ги негираше.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кафето помага во битката со вишокот килограми

Прославата за внукот на Цеца за момент прекината: Сите истрчаа надвор да гледаат (видео)