in ,

ВАКА ИЗГЛЕДА СРЕЌАТА – 3 ПУДЛИЦИ ИМААТ НЕИЗМЕРНА ЉУБОВ СО НАЈМАЛИТЕ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Домашните миленици ни го збогатуваат животот и не прават посреќни луѓе. Без нив нашиот живот не би бил ист.. Погледнете ги овие 3 пудлици кои имаат посебна врска со најмалите членови од семејството.

Дали сте знаеле дека расата на куче „пудлица“ понекогаш можат да бидат и вистински професионални дадилки? Тие ги успиваат децата, ги смируваат и им пружат утеха кога тоа им е потребно. Во едно семејство, три пудлици имаат посебно место. Бабата од Јапонија постојано ги фотографира овие неодоливи домашни миленици како си играат со нејзините внучиња. Фотографиите ги споделува на Инстаграм. Дури 564 илјади луѓе го следат нејзиниот профил кој изобилува со преслатки моменти кои ќе ви го стоплат срцето.

Повеќе водоте на наредниот линк: ВАКА ИЗГЛЕДА СРЕЌАТА – 3 ПУДЛИЦИ

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Елена Миленковска „брои ситно“: „Едвај чекам да го запознаам…“ (ФОТО)

КОНСУМИРАЊЕТО ЧОКОЛАДО ПРЕД СПИЕЊЕ ПРЕДИЗВИКУВА НЕСОНИЦА