in , , ,

Милица Тодоровиќ покажа дека не е „селска певаљка“, туку умее да пее и како светска ѕвезда: „Браво бре, Миле!“ (ВИДЕО)

https://vistina.com.mk/wp-content/uploads/2020/05/Screenshot_39-8.jpg

Откако пејачката Милица Тодоровиќ објави видео од едно од  изданијата на „Ами Џи“ шоу на Инстаграм, каде ја изведе баладата на Ријана „Stay“ (Остани), пристигнаа бројни пофалби и позитивни коментари на сметка на изведбата на пејачката.

Таа доби пофалби од пејачката Јелена Розга, која и „аплаудираше“ во коментарите на Инстаграм, пишува Нова.рс, иако двете никогаш не го реализираа и снимија најавениот дует.

Тијана Дапчевиќ нималку не беше рамнодушна кон настапот на нејзината колешка, па во својот коментар напиша:

„Браво бре, Миле“!

Потоа следеа и се редеа и комнтарите на другите следбеници  на Милица.

„Миле, батали го Балканот и стани светска sвезда“ – беше можеби највпечатливиот од коментарите.

Инаку, Милица често објавува снимки на својот Инстаграм профил каде изведува песни од странски изведувачи, а особено беше активна за време на вонредната состојба, која ја помина во родниот Крушевац со родителите.

https://www.instagram.com/tv/CAsUQ24HkN1/?utm_source=ig_web_copy_link

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

НЕВЕРОЈАТНИ ФАКТИ ЗА ЗНАКОТ БЛИЗНАЦИ КОИ СИГУРНО НЕ СТЕ ГИ ЗНАЕЛЕ

Зошто пешачењето е „закон“ за слабеење?