Марама – вашиот моден сојузник оваа сезона


Марамите се од оние модни додатоци кои ги купувате еднаш и ги носите (за)секогаш. Нивната популарност речиси секогаш е константна, бидејќи многу често се клучен детаљ кој ја подобрува комбинацијата.

Она што е различно и што може да се менува низ годините, а во склад со трендовите, е начинот на кој се носат. Конкретно за оваа сезона, марамите ќе бидат главен додаток за во коса, односно за глава.

Врзани во форма на лента или за опавче, пунџа, ќе му дадат на вашиот изглед елеганција. Марамите ќе се носат и во стилот на холивудските диви – врзани под брадата и со очила за сонце.

Уште еден трендовски начин кој го практикуваат и познатите е марама во коса во форма на триаголник.

Но, освен во коса, марамите оваа сезона можете да ги носите и како моден додаток врзани за чанта. Оние што го сакаат дамскиот изглед, може да си го украсат и летниот шешир со марама.

Класичниот начин на кратка свилена марама околу вратот е нешто што не бледее кога се модните трендови во прашање. Тоа е сигурен избор кога сакате на вашиот изглед да му додадете софистицираност.

View this post on Instagram

☕️ Настроение "на кофе") ⠀ ? Наконец-то весна, а значит идеальное время, чтобы одеть любимое платье, любимые туфли, подчеркнуть образ изысканным аксессуаром.  Например,  шелковым платком by @kristinagaidamaka и выпить чашечку ароматного кофе в любимой кофейне! ⠀ Новая лимитированная серии шелковых платков  silk accssesories by @kristinagaidamaka. ⠀ ? Стоимость комплекта “Magic fish” (2 платка) – 1500грн Размеры – 50х50 см и 20х20 см. Доставка Новой Почтой – БЕСПЛАТНО! ⠀ ? Для заказа – пиши в ➡️ DIRECT ⠀ ⠀ #gaidamakadesign #gaidamaka #SAG #SAG_Maic_fish #silkscarves #artgift #шелковыйплаток #подаркиукраина  #эксклюзивныйподарок #платокшелковый #шелковыйплаток #платокукраина #платкиукраина #шелковыйплатоккупить #шелковыйплатокукраина #дизайнерскаяодежда #дизайнерскиевещи #брендовыевещи #аксессуарыдляволос #аксессуарыкиев #аксессуарыукраина #платокнаголову #платоккупить #мода2020 #тренды2020 #модныйтренд  #будьвтренде #оставайсявтренде #дизайнерукраина #украинскийбренд

A post shared by ШЕЛКОВЫЕ ПЛАТКИ (@by_gaidamaka) on

Марамите ќе бидат актуелни и како „топ“ кој ќе го комбинирате со џинс, здолниште или шорцеви. Но, за ги носите така мора да имате добро стегнато тело, а потоа и да знаете како да го носите и секако комбинирате.

Извор: точка.ком.мк

Previous СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28. МАЈ 2020 ГОДИНА
Next „Моето малечко бебенце“: Лила објави досега невидена фотографија од синот Филип (фото)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *