in , ,

Погледнете како денес изгледа Тони Брекстон на 52 годишна возраст (фото)

Тони Брекстон е една од најуспешните R&B пејачки, а ни остана во сеќавање по неверојатните балади. Иако опадна нејзината популарност која ја уживаше од почетокот на 1990 година до почетокот 2000тата, Тони и понатаму објавува синглови. Но фановите посебно ги распамети фотографијата во бикини на која едноставно никој не може да поверува дека има 52 години.

R&B ѕвездата Тони Брекстон не освои со својот посебен глас и хитовите како “Unbreak my heart” (1996), но и со својата складна и витка фигура. Но талентираната Тони која полека го отвори патот до друштвата на најголемите музички диви, ги наполни и медиумите со не така убави приказни.

https://www.instagram.com/p/CAl921fMBal/?utm_source=ig_web_copy_link

Имено, пејачката која во својата кариера продаде повеќе од 60 милиони албуми, објави банкрот два пати а до финансискиот крах ја доведе опсесијата за претераниот луксуз.

https://www.instagram.com/p/B9GR3TQnTLC/?utm_source=ig_web_copy_link

Денес Тони посветено создава се со цел да остане на музичката сцена. Минатиот месец објави нов сингл насловен како “Do It”, а своите фанови сосема ги распамети со провокативната фотографија во црн дводелен бикини костим во која ја покажа својата завидна фигура.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call of Duty®: WWII Сони ја даваат како додатна игра за PS Plus за месецот Мај

Апсолутен летен хит: Ги нагласува облините, ги крие недостатоците, совршен фустан за секоја жена! (ФОТО)