in , , , ,

Од скромно девојченце до најголемата балканска музичка ѕвезда: Трансформациите на фолк дивата! (ФОТО+ВИДЕО)

http://viralno.mk/wp-content/uploads/2020/05/Screenshot_49-7-1.jpg

Таа со сигурност ја носи титулата  на една од нашите најголеми  sвезди на естрадното небо. Ако не и најголемата на Балканот! Уште како девојченце била многу талентирана, надарена и за спорт и за  музика, па не е ни чудо што нејзината кариера трае повеќе од 40 години.

Од самата појава, па се до денес, таа важи и за една од најубавите жени на јавната сцена, иако сигурно многумина не знаат како изгледала како девојче.

Таа најпрвин имала кратка руса коса, која во тинејџерските години ќе ја обои во црно и ја остави да и порасне, иако денес, како впрочем и со години наназад,  пејачката е русокоса. Иако промената е евидентна, таа до ден денес денес ја задржала својата весела насмевка, која зрачи со позитивна енергија.

Сите трансформации на најпопуларната и најголема регионална фолк ѕвезда Лепа Брена, можете да ги видите во морф видеото во продолжение.

https://www.instagram.com/p/B-QfdvYBuC5/?utm_source=ig_web_copy_link

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Судбината се повторува: Атиџе од „Медена земја“ никако да куртули од лоши луѓе околу неа

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 27. МАЈ 2020 ГОДИНА