in ,

Мајкел Џордан на коленици пред Милер, тој момент Џордан секогаш ќе го памети

Најдобриот играч во историја на NBA Џордан моментот кога му избега Реџи Милер во 98 година, кога Чикаго Булс го играше финалето на Истокот против Индијана Пејсерс, цел живот ќе го памети. Милер кога ја погоди тројката бегајќе му на Џордан се радуваше како дете, за тоа што не е мала работа да му избегаш на Џордан и така да поентираш. Тој натпревар Пејсерси го добија тесно, а потегот и кошот можете да го видите во видеото испод…

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дали вака ќе биде и на плажите во Грција?

Кибер-окото функционира исто како човечкото око