ВИДЕО: Тест на беспилотен мини модел на авион кој лета со брзина од 727 километри на час


Ова безпилотно летоло поседува скоро се пто еден авион има. Погледнете сто тоа во ова видео.

Previous Гените се чудо: Вонбрачниот син на Арнолд Шварценегер е ист како него, но тој не сакаше да го признае (фото)
Next Веќе не може да поднесе: Јелена Карлеуша проговори за бракот со Душко Тошиќ